Понедельник, 22 Октябрь 2018
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

1Плякун
 
7 листопада в центральній міській бібліотеці відбувся творчий вечір поетеси Валентини Плякун. На нього зібралися друзі, знайомі і просто цінителі її поетичних рядків. 
 
Відкриваючи зустріч, директор бібліотеки Тетяна Герасюта відзначила, що Валентина Плякун - жінка дивовижної долі. "Ми нарікаємо на різні негаразди в своєму житті: то обличчя некрасиве, то колір волосся не пасує, то занадто набрали ваги. А поруч живе людина з особливими потребами, яка дуже любить життя, і таким чином реалізує себе в ньому. І те як це робить, вона гідна величезної поваги. Я їй заздрю, тому що не вмію так робити як Валентина. Крім того, що пише вірші, вона постійно приймає участь в шахових і шашкових турнірах, грає в настільний теніс. Заробила купу грамот і медалей. Не дивлячись ні нащо, радіє життю і передає свій оптимізм оточуючим", - сказала Т.Герасюта. В знак подяки за підтримку бібліотекою творчих людей, Валентина Плякун подарувала їй  м'яку іграшку курчати - символу життя, початку нового.
 
Девізом творчого вечора поетеса вибрала слова "Незважаючи ні на що і вітрам всім на зло". 
 
В дитинстві у Валі паралузувало ноги, пішло здоров`я. Та не пішла любов до життя. Поезія завжди її вабила. В школі вона писала сценарії до спектаклів, і сама ж була режисером-постановщиком. На КВНах її вибирали капітаном команди. Грала на баяні, співала в хорі. Після школи-інтерната поступила самостійно (а як це важко, можите уявити, - прим. автора), без всяких протеже, в технолого-економічний технікум. І там Валя була на перших ролях. Випускала стінгазету на англійській мові "Friendship". Та головним для неї тоді був спорт, мандрівки, народження дочки (її дочка закінчила Харківську академію фізичної культури і спорта, - прим. автора), вивчення іноземних мов. 12 операцій злегка остудили її ентузіазм, ослабили пам`ять, але не змогли лишити радості буття, гострого сприйняття світу, захоплення чудесами природи. 
 
Друкуватися Валентина Плякун почала в газеті "Знамя Дзержинки". Писала вірші, прозу. Зараз постійно публікується в обласній пресі. Її вірші ввійшли в збірку "Неопалима купина".
 
"Все, що я зараз пишу, проходить через моє серце, очищає душу, тримає на плаву. Дозволяє підніматися над сірими буднями І даже в них бачити перлини того прекрасного, ради чого живе людина на Землі, - говорить поетеса. - Несправедливість - це моя ахілесова п`ята, яка причиняє мені моральний біль сильніше фізичного. Це те місце над яким я працюю в духовному плані все життя. Учусь прощати, бути вище проблем, дивитися на це зі сторони. Але поету це важко. Тому легше трансформувати зло причинине мені, добром. А людям, які розчаровані, протягнути рук допомоги і посміхнутись. Життя продовжується. А це означає, що ще можна встигнути зробити щось хороше".
 
До привітань в адрес Валентини Плякун долучилась і Оксана Попельнюк, помічниця депутата Верховної Ради Олександра Дубініна. 
 
На творчому вечорі для Валентини Плякун читали свої вірші поети Вадим Бушенко, Алла Назарова, грали музичні номери гітарісти Сергій Шаповалов і Віктор Фадєєв. Під чарівну східну мелодію виконала танець балерина Галина Афанасьєва. 
 
На завершення вечора директор міського "Інваспорту" Юрій Коновалов вручив Валентині Плякун букет осінніх квітів, а Тетяна Герасюта подарувала книгу Олександра Слонєвського "Ельна".
 
Текст Віктора КУЛЕНКА.