Воскресенье, 31 Май 2020
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дом быта Лада

НОВИЙ ПАЛАЦ СЕРВІСУ

У нашій країні розвитку сфери послуг приділяється велика увага, що є свідченням піклування держави про підвищення добробуту радянських людей. Яскравий тому приклад - наше орденоносне місто. У ньому 230 підприємств сфери побуту , де населенню пропонується 360 найрізноманітніших видів послуг. З кожним роком кількість цих підприємств збільшується. Ось і нещодавно на проспекті Леніна гостинно розчинив для відвідувачів двері новий Будинок побуту.

20 видів послуг можуть тут одержати дніпродзержинці: замовити і відремонтувати одяг (в тому числі трикотажний, хутряний) та взуття, полагодити годинник, пошити головні убори, сфотографуватися і т.д.

- Будівельники цього чудового палацу - трудівники будівельного тресту "Дзержинськміськбуд" (начальник Й.А.Ринсевич), підрядник організацій - будівельних управлінь "Дніпроелектромонтаж" (старший виконроб дільниці М.Г.Геращенко) і "Дніпросантехмонтаж" (начальник дільниці В.О.Куліус) та працівники Дніпродзержинської дільниці Дніпропетровського комбінату "Укрпобутреклама" (директор О.Л.Бардадим, майстер М.П.Кущ) зробили все для того, щоб відвідувачі були задоволеними, - сказав на відкритті Будинку побуту секретар міськкому партії М.К.Задоя, і директор міськпобуткомбінату М.М.Бабенко, якому будівельники передали символічний ключ від палацу, тепло подякували будівельникам за відмінну роботу, вручили їм квіти.

Дом быта Лада перед открытием

А результатами роботи працелюбних і вмілих рук будівельників справді не можна не захоплюватися. Вхід до Будинку побуту прикрашають "козирок" і колони, обличковані сірим полірованим мармуром. Зі смаком виконана світлозахисна алюмінієва лекоративна решітка на вікнах робить фасад будинку ще більш привабливішим. Доповнюють екстер'єр підпірні стінки, що розмістилися з правого боку будинку (на них незабаром будуть вміщені рекламні оголошення міських підприємств побуту), і декоративний басейн.

Дом быта Лада открытие

Сподобається клієнтам і просторе, світле фойє. Його стеля викладена білою акмігранною плиткою, стіни - плиткою з білого туфу. Гарний вигляд мають великі декоративні світильники (вони оздоблені деревно-стружковою плиткою, вкритою шпоном цінних порід дерев), декоративні квітник і басейн. Стіни басейну обличковані білим, сірим та рожевим мармуром, прикрашені алюмінієвою декоративною решіткою, дно викладено плитками жовтого кольору.

Доповнюють інтер'єр фойє великі, зі смаком виконані фотографії на стінах і карбувальні роботи.

Приміщення обставлено м'якими зручними меблями.

У фойє розмістилися майстерня по ремонту годинників, салон продажу напівфабрикатів, приймальні фотосалону і майстерні пошиття та ремонту взуття.

На першому поверсі знаходиться і банкетний зал на 100 місць. Будівельники і працівники Дніпродзержинської дільниці "Укрпобутреклами" оформили його так, щоб у тих хто відзначатиме якесь торжество і цьому приміщенні, був святковий і піднесений настрій.

Крім головних обертових дверей (вони виготовлені з декоративної алюмінієвої решітки, в яку майстерно вмонтовані дерев'яні, оздоблені ручною різьбою пластинки) туди ведуть ще двоє. Їх завішено дерев'яними декоративними завісами. Стіни залу і декоративну колону в центрі прикрашають чудові, виконані в народному стилі дерев'яні різьблені панно. Милують око вітражі з декоративної алюмінієвої решітки і кольорового скла, зі смаком виготовлені світильники і люстри. Ще затишнішими роблять приміщення декоративна гіпсова стіна і навісна стеля з декоративної плитки.

Банкетний зал має чудову естраду. Його обставлено зручними дерев'яними меблями.

"Ажурні" сходи (таке враження створює поєднання чорної металевої решітки і східців, викладених білими плитками) ведуть відвідувачів на другий поверх. Тут розмістилися салони індпошиву та ремонту одягу, трикотажних виробів, хутряних, головних уборів і демонстраційний зал, де модельєри знайомитимуть дніпродзержинців із новими зразками одягу, головних уборів, зачісок.

1978 28 апреля Дом быта Фото

Кожен салон має чудову навісну стелю з декоративної плитки (у неї вмонтовані світильники) і обертові двері. Їх стіни "обтягнуті" спеціальною плівкою під "дерево", як і "щити" примірочних. У кожному приміщенні є гарно оформлені вітрини, де представлено зразки тканини і готових виробів.

Зручні, естетично привабливі меблі і гарний килим на паркетній підлозі завершують їх інтер'єр.

Добре враження справляє демонстраційний зал. Почуття об'ємності і водночас затишку створюють викладена акмігранною плиткою стеля і "обтягнуті" білою плівкою із шкірозамінника стінки. Ваблять зір чудові вітражі над демонстраційним "майданчиком", карбувальні роботи з міді на стінах.

...Із задоволенням називає начальник будівельного тресту "Дзержинськміськбуд" Й.А.Ринсевич прізвища людей, які відзначилися на спорудженні Будинку побуту - робітників другої дільниці тресту (начальник П.Т.Оскаленко): членів комплексної бригади ударників комуністичної праці В.М.Павличева), бригад мулярів, очолюваних М.В.Мельником і С.П.Янюком, монтажників (бригадир Є.С.Ванєєв), арматурників (бригадир Ф.Ф.Алишев), бетонників (бригадир І.Є.Корнієнко), ланки теслярів під керівництвом А.О.Жукова. Добре попрацювали й робітники споруджовальної дільниці (начальник О.К.Саулін) та дільниці благоустрою (начальник В.І.Губко).

Успішному завершенню робіт, безумовно, сприяла й чітка праця робітників підрядних будівельних організацій - "Дніпроелектромонтаж" (старший виконроб М.Г.Терещенко) і "Дніпросантехмонтаж" (начальник В.О.Куліус).

Не можна не відзначити і сумлінність, творчий підхід до справи працівників Дніпродзержинської дільниці Дніпропетровського комбінату "Укрпобутреклама" - майстра М.П.Куща, художника-оформлювача О.М.Баранніка, виконавця художніх робіт В.О.Якимченка і Г.Г.Круподерова та інших. Вони теж чимало зробили для того, щоб екстер'єр і інтер'єр Будинку побуту були привабливими. Це вони виконували різблені роботи, виготовляли гіпсову стіну, вітражі, рекламні оголошення тощо.

Чудовий подарунок зробили будівельники дніпродзержинцям. Хочеться сподіватися, що і колектив нового Будинку побуту, очолюванний Р.О.Саранчою, принесе їм чимало приємних хвилин своєю відмінною роботою.

О.Ужвій.
На знімках: загальний вигляд Будинку побуту; у демонстраційному залі йде перегляд нових зразків одягу.
Фото А.Циганка. Фотоснимки предоставлены О.Н.Морозом.
"Дзержинець" 28.04.1978.