Великим і барвистим, справді народним святом завжди бувають у нашому місті огляди художньої самодіяльності. Душа радіє, коли спостерігаєш за бадьорими, швидкими, як вихор, танцюристами, слухаєш мелодійну гру бандуристів, чарівні пісні наших співаків. Та і чи можна не співати, не грати, не танцювати, коли з кожним днем все яскравіше розцвітає наша країна, все кращим і радіснішим стає життя, коли саме серце в грудях співає.
На початку 1958 року був організований хоровий гурток учителів нашого міста. Нелегко було одразу підібрати потрібні голоси, щоб утворився хоровий ансамбль з гармонійним звучанням голосових партій. Але труднощі не лякали ентузіастів-любителів вокального мистецтва. Вивчили пісні "Комуністичній партії хвала" - Філіпенка, "Наша пісня" - Смеречанського, російську народну пісню "Рябинушка"та інші.
На міському огляді художньої самодіяльності жюрі відмітило хоровий гурток учителів і рекомендувало його на обласний конкурс. Перший успіх окрилив. Ще з більшою наполегливістю взялися ми за удосконалення майстерності співу, добивались виразного звучання кожної пісні, її колоритності.
І ця робота дала свої позитивні наслідки. На обласному огляді вокальний колектив учителів відзначили грамотою.
Ніколи не забудуть наші хористи свого виступу в столиці Радянської України Києві на республіканському огляді художньої самодіяльності працівників освіти. Змагалися більше 20 хорових колективів. І серед кращих виявився хор дніпродзержинських учителів.
Збагачувався репертуар, зростала виконавська майстерність. Невеликий гурток співакав перетворився в зрілий хоровий колектив, у репертуарі якого нині більше двадцяти хорових творів українських і російських композиторів. Серед них "Пісня бригад комуністичної праці" - Філіпенка, "Гімн труду" - Глієра, "Щедрик" - Леонтовича, українські народні пісні "Чумарочка", "Два голуби воду пили". Ми працюємо в творчій співдружності з композитором Я.Смеречанським, який надіславнам оригінали своїх хорових творів "Наша пісня" і "Над Дністром".
Наполегливо і систематично працюючи над новими піснями, ми прагнемо відтворити в них образи свого народу, оспівати картини творчої праці, велич і могутність нашої Радянської держави.
Наш міцний і дружний колектив налічує 65 співаків. Поруч з хористами похилого віку, як О.В.Сербін, Н.Л.Кожушко, подружжя Капінус і Гуріних, Левченко, Сердюк, з любов'ю працює молодь: Л.Заяць, Є.Смаль, В.Малишева, А.Бугаєва, А.Новиков і багато інших. Ентузіастами хору є керівники шкіл Ф.Ф.Сокуренко, І.І.Рєзніченко, М.Н.Семенов, Г.А.Кабаченко, які весь свій вільний час віддають любимій справі - хоровому мистецтву. Багато учасників хору успішно керують шкільною художньою самодіяльністю.
Готуючись до Декади української літератури і мистецтва в Москві, ми наполегливо працюємо над творами сучасних українських композиторів і народними піснями. Великі наші творчі плани, багато роботи попереду. Але у нас вже є чималий досвід і головне - гаряче прагнення йти вперед, удосконалюватись художньо, сприяти загальному піднесенню культури радянського нарооду.

Ф.Карайбіда, заслужений учитель УРСР, художній керівник хору вчителів.
"Дзержинець" 01.01.1960.