Понедельник, 21 Май 2018

Cпорт

bronnitsy.ru
 
15 травня - міські змагання з легкої атлетики серед дітей з особливими потребами. НВК "Гармонія" (вул. 9 Травня, 5а). Початок - 15:00.
19 травня - Велодень-2018. Площа Петра Калнишевського. Початок - 12:00.
19 травня - абсолютний чемпіонат міста з плавання. Басейн "МіКомп" (пр. Аношкіна, 109). Початок - 10:00.
19 травня - чемпіонат міста зі спортивної акробатики серед юнаків. ДЮСШ № 4 (вул. Сергія Слісаренко, 5). Початок - 10:00.
19 травня - змагання з шашок серед спортсменів з особливими потребами. Спортивна база (пр. Конституції, 2А). Початок - 10:00.
 
Заставка bronnitsy.ru
Add a comment
DSC 2924
 
 
28 квітня в Кам’янському за ініціативою організації «Голос Природи» пройшла акція «ЧИСТИЙ СЛІД». Акція проводилася з метою прибирання сміття на Воронячому півострові Блакитного озера, популяризації правил відпочинку на природних територіях, а також фіксування поточного рівня води. В акції взяли участь активісти «Голос Природи», вихованці Кам’янської федерації кіокушин-кан карате, жителі лівобережної частини міста. Акція «Чистий слід» пройшла за організаційної та технічної підтримки компанії «Чисте місто» і птахофабрики «Оріль-Лідер».
 
Пластик став «чумою» ХХІ століття
 
Пластикове сміття і скло є основним і найбільш небезпечним сміттям, яким відпочиваючі забруднюють прибережну зону Блакитного озера. Бите скло часто стає причиною травм для відпочиваючих, особливо для дітей, які люблять бавитись на піску і мілководді. Думка про те, що пластикове сміття не є небезпечним і лише псує естетичний вигляд природних територій, є помилковою. Останні дослідження вчених довели, що тривалий термін деградації пластикового і полімерного сміття (від 1 до 300 років) є далеко не єдиним негативним фактором. Пластик погано деградує, але має властивість розпадатися на мікрочастинки і переміщатися по харчовому ланцюжку. Сьогодні мікрочастинки пластику виявляють у воді, рослинах, тваринах і навіть у крові людини. Вчені назвали проблему забруднення Землі пластиковими відходами «чумою» ХХІ століття. Ось чому в поточному році відома міжнародна екологічна акція «День Землі» (22 квітня) була присвячена саме цій проблемі. У всьому світі в цей день пройшли акції з прибирання сміття в паркових зонах, на прибережних територіях океанів, морів, річок і озер. Сьогодні, під тиском громадськості і представників науки, уряди деяких країн приймають рішення на законодавчому рівні обмежити або повністю заборонити виробництво і продаж побутової полімерної продукції (одноразовий посуд, поліетиленові пакети, пластикова упаковка для води і продуктів харчування тощо).
 
Стан Блакитного озера продовжує погіршуватись
 
Організація «Голос Природи» вважає, що екологічний стан Блакитного озера продовжує погіршуватись. Заростання водойми водоростями і поява синьо-зелених водоростей, швидше за все, пов’язані з забрудненням азотно-фосфатними сполуками. Це можуть бути як побутові стоки баз відпочинку, так і добрива з сільськогосподарських полів. Порушення зв’язку озера з річкою Дніпро через канал «Проріз» також погано впливає на стан водойми. Крім того, в останні роки почастішали випадки різкого зниження рівня води в озері. У минулому році (2017) жителі і депутати села Єлизаветівка неодноразово зверталися до організації «Голос Природи» з проханням розібратися в причинах зникнення води в озері, ставках та сільських колодязях. Під час акції «Чистий слід» активісти «Голос Природи» зафіксували весняний рівень води в Блакитному озері, цю процедуру планується повторити кілька разів протягом усього року. Щоб зрозуміти, чому в озері зникає вода, необхідно проаналізувати різні фактори і причини, починаючи від погодних умов і закінчуючи виробничо-господарською діяльністю, яка ведеться підприємствами на території Петриківського району.
 
Воронячий півострів – остання ділянка дикої природи
 
Воронячий півострів Блакитного озера залишився практично єдиним місцем, де не ведеться підприємницька діяльність. Тут ще можна зустріти представників тваринного світу, занесених до Червоної книги України (вужі, черепахи, раки, водяні щури, рідкісні породи водоплавних птахів). Це місце дуже люблять рибалки, нудисти, велотуристи і спортсмени. Незважаючи на те, що територія півострова практично не придатна для організації масового відпочинку, в останні роки кілька разів робилися спроби освоїти і цю ділянку Блакитного озера. Стан Воронячого півострова дуже сильно залежить від рівня культури відпочиваючих. Під час відпочинку на природних територіях важливо дотримуватися простих правил: прибирати за собою сміття, вивозити його і викидати в спеціально відведених місцях на території населених пунктів; берегти зелені насадження, особливо в прибережній зоні; дотримуватися правил пожежної безпеки при розведенні багать; не турбувати представників тваринного світу; не забруднювати воду миючими засобами та рідкими відходами.
 
«Ми були приємно здивовані, коли побачили, що на запрошення взяти участь в акції «Чистий слід» відгукнулися люди, які не є активістами «Голос Природи». Більш того, під час прибирання Воронячого півострова до акції приєдналося кілька відпочиваючих. Разом нам вдалося повністю прибрати практично всю територію Воронячого півострова. Особливу подяку хочеться висловити птахофабриці «Оріль-Лідер» за наданий транспорт, а також компанії «Чисте місто» за вивіз зібраного сміття», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор громадської організації «Голос Природи».
Add a comment
Акція1
 
 
28 квітня з 9:00 до 13:00, організація "Голос Природи" проводить на Воронячому півострові Блакитного озера акцію "Чистий слід". 
 
Ідея акції полягає в тому, щоб прибрати прибережну частину півострова і нагадати людям правила відпочинку на природних територіях.
 
 
Бажаючі взяти участь в акції зустрічаються 28 квітня, в суботу, о 8:45 ранку біля магазину "Малинка" (лівобережна частина міста, третій мікрорайон, зупинка "Диспетчерська"). Організація "Голос Природи" забезпечить учасників акції необхідним інвентарем (рукавиці, мішки і пакети для сміття), а також організує доставку до місця проведення акції та в зворотньому напрямку. 
 
При виникненні питань, можна звертатися за телефоном: 067 681 13 16
Add a comment
 
bronnitsy.ru
 
8 травня - турнір з тенісу, присвячений Дню пам'яті і примирення. Літні корти СК "Прометей" (пр. Аношкіна, 109). Початок - 15:00.
12 травня - турнір зі стрітболу серед аматорських команд міста. СК "Прометей" (пр. Аношкіна, 109). Початок - 11:00.
15 травня - міські змагання з легкої атлетики серед дітей з особливими потребами.Центр розвитку дитини "Гармонія" (вул. 9 Травня, 5а). Початок - 15:00.
 
Заставка bronnitsy.ru
Add a comment
bronnitsy.ru
 
28 квітня - шаховий бліц-турнір вихідного дня. Палац культури металургів (вул. Спортивна, 7). Початок - 12:00.
28 квітня - Кубок відкриття сезону-2018 з футболу. Запасне поле СК "Прометей" (пл. Аношкіна, 109). Початок - 10:00.
28 квітня - відкритий турнір СК "Прометей" з дзюдо серед юнаків. Борцівський зал СК "Прометей" (пр. Аношкіна, 109). Початок - 9:30.
28 квітня - відкритий кубок ДЮСШ № 3 з тхеквондо ВТФ. Ліцей нових інформаційних технологій (пр. Перемоги, 47). Початок - 10:00.
28 квітня - міські змагання з шахів серед спортсменів з особливими потребами. Спортивна база (пр. Конституції, 2А). Початок - 12:00.
28 квітня - міські змагання "Тато, мама і я - спортивна сім'я". Палац спорту ім. М.Аношкіна (пр. Аношкіна, 109). Початок - 10:00.
29 апреля - перший этап мотогонок "Dnipro Riders CUP". Картодром "Dnipro Kart" (вул. Дніпробудівська, 67). Початок - 10:00.
 
 
Заставка bronnitsy.ru
Add a comment