Суббота, 23 Январь 2021
Новости Украины и Мира
Спорт
Игровые (с мячом) виды
Футбол
Мини-футбол
Баскетбол
Волейбол
Гандбол
Пляжний футбол
Технические виды
Авто
Мото
Авиаспорт
Велоспорт
Стрельба пулевая
Стрельба из лука
Фехтование историческое
Судомоделизм
Силовые виды
Тяжелая атлетика
Пауерлифтинг
Гиревой спорт
Единоборства
Тхеквондо
Бокс
Кикбоксинг
Дзюдо
Вольная борьба
Каратэ
Айкидо
Фрифайт
ММА
Хапкидо
Комбатан
Легкая атлетика
Бег
Ходьба
Прыжки и метания
Теннис
Большой
Настольный
Водные виды
Поло
Плавание
Прыжки с трамплина
Синхронное плавание
Гребля
Водный туризм
Гимнастика
Художественная
Спортивная
Акробатика
Прыжки на батуте
Зимние виды
Хоккей
Бег на коньках
Фигурное катание
Фигурное катание на роликовых коньках
Логические игры
Шашки
Шахматы
Сёги
Спортивные танцы, черлидинг
Спортивные танцы
Черлидинг
Бильярдный спорт
Паркур
Спортивные сооружения
Спортивное ориентирование
Культура
Образование
История
Известные люди города
Памятники города
"Листая старые газеты"
50-е годы
60-е годы
70-е годы
80-е годы
90-е годы
История одной фотографии
История транспорта
Рекорды Города
Первые
Последние
Единственные
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ДМК ККЦ
 
 
7 травня в Кам’янському пройшло екстрене засідання спеціальної комісії з екологічних питань. Приводом для засідання комісії стали нові скарги жителів Кам’янського на урядову «гарячу лінію» щодо роботи Дніпровського металургійного комбінату (далі – ДМК). На думку екологічної організації «Голос Природи», нові скарги жителів Кам’янського говорять про те, що проблеми, пов’язані з діяльністю ДМК, залишаються актуальними через їх невирішеність.
 
Викиди ДМК перевищують гранично допустимі концентрації
 
7 травня в Кам’янському пройшло засідання спеціальної комісії з екологічних питань, на якому обговорювалися нові скарги жителів міста на діяльність ДМК, що надійшли на урядову «гарячу лінію». У роботі комісії взяли участь представники громадськості, місцевих і державних органів влади, представники ДМК і хімічного підприємства «Азот». Учасники засідання ознайомилися зі скаргою городян на виробничий шум ДМК, а також викиди пилу. У свою чергу, представники ДМК ознайомили членів комісії з кількістю грошей, витрачених у період 2017-2018 років на природоохоронні заходи, а також з досягнутими результатами по зниженню виробничих викидів. Промисловці вважають, що той шум, який сьогодні генерує ДМК, є природним для металургійного підприємства. У минулому, керівництво ДМК, реагуючи на скарги городян, відмовилося від традиції подавати гудок, що відзначає зміну робочих змін (вранці о 7:00, вдень о 15:00 і ввечері о 23:00). На думку представників ДМК, сьогодні скарги жителів Кам’янського є необ’єктивним і безпідставним.
 
Незважаючи на те, що посадовці виконавчого комітету і основна маса членів спеціальної екологічної комісії були цілком задоволені звітами представників ДМК, досить принципову позицію висловили співробітники держпродспоживслужби (колишня СЕС), які переконані, що виконані заходи на ДМК не призвели до помітного зменшення промислових викидів. На думку фахівців Дніпропетровського обласного лабораторного центру МОЗ України, викиди на джерелі (на трубі) по пилу перевищують гранично допустимі концентрації (ГДК) в 5-7 разів, а на межі санітарної зони – в 1,5-3 рази. Проблема полягає в тому, що в складі пилових викидів присутні частки графіту, які через свою легкість розносяться вітром за межі санітарної зони ДМК по всій території Кам’янського. Це призводить до того, що у Кам’янському за межами санітарної зони ДМК рівень забруднення повітря набагато вище, ніж на промисловій території. На думку фахівців держпродспоживслужби, щоб знизити концентрацію пилу в повітрі, керівництву ДМК і місцевій владі необхідно вживати заходів для «придушення пилу», а саме: регулярно мити водою асфальт і бетонні покриття, прибирати дороги спеціальною технікою, що здатна всмоктувати промисловий пил, збільшувати площу зелених зон (газони і парки) по всій території Кам’янського.
 
Потрібно скаржитися на «гарячу лінію» щодня
 
Беручи до уваги, що звернення громадян на урядову «гарячу лінію» змушує місцевих посадовців займатися вирішенням проблеми викидів ДМК, необхідно звертатися на «гарячу лінію» щодня, вважає екологічна організація «Голос Природи». Однак дуже важливо грамотно і конкретно формулювати своє невдоволення і обурення. Приводом для звернення на «гарячу лінію» можуть бути наступні факти в Кам’янському:
-високий рівень забруднення атмосферного повітря викидами промислових підприємств, особливо в нічний час доби (перевищення ГДК по викидах пилу в 3-5 разів);
-відсутність системи інформування громадськості про стан повітря;
-відсутність можливостей і умов для фіксування погіршення стану здоров’я людей через наднормативні викиди промислових підприємств;
-відсутність заходів, спрямованих на «придушення пилу» в санітарних зонах підприємств і на міських територіях;
-небажання керівництва ДМК вживати кардинальних заходів для зниження промислових викидів;
-нездатність державних контролюючих органів змусити ДМК скоротити свої викиди до рівня дозволених нормативів.
Звертатися на урядову «гарячу лінію» можна цілодобово, як по телефону 1545, так і шляхом подання електронного звернення через сайт: https://ukc.gov.ua/.
 
Для довідки: 
 
Урядова «гаряча лінія» – механізм для взаємодії Уряду з громадянами, що дозволяє оперативно вирішувати проблемні питання, які порушуються у зверненнях громадян, а також удосконалювати роботу органів виконавчої влади з урахуванням громадської думки.
 
Згідно з останніми науковими дослідженнями, промисловий пил (графіт, оксид заліза та інші речовини) є однією з причин захворювань органів дихання та серцево-судинної системи, а також онкологічних захворювань. За даними ООН, щорічно через промислове забруднення атмосфери в світі гине понад 3 млн. осіб. Високої рівень забруднення повітря в Кам’янському становить загрозу для здоров’я і життя городян, найбільш вразливими категоріями населення є діти і люди похилого віку.
 
Комісія з екологічних питань міста Кам’янське була створена в 2017 році рішенням виконавчого комітету міської ради в період сплеску обурення громадськості наднормативними промисловими викидами ДМК в атмосферу. Через рік, після двох офіційних звернень, у 2018 році до складу комісії було включено представника громадської організації «Голос Природи».